Wibroizolatory walcowe

Wibroizolatory walcowe to cylindryczne wibroizolatory wykonane z gumy i stali. Wibroizolatory walcowe – jak  każde wibroizolatory, w tym wibroizolatory do maszyn budowlanych – tłumią drgania oraz hałas emitowany przez urządzenia. Można je znaleźć w niewielkich maszynach, takich jak klimatyzatory, oraz w maszynach większych rozmiarów. Wibroizolatory walcowe mogą przenosić szeroki zakres obciążeń oraz wibracji – od 4,6 Hz do 26,9 Hz.

Wibroizolatory walcowe to elementy amortyzujące o klasycznym kształcie walca, a ergonomiczny kształt gwarantuje duża odporność na nacisk oraz działanie sił zewnętrznych. Wibroizolatory tego typu doskonale sprawdzają się wszędzie tam, gdzie występują duże siły dynamiczne, również ścinające i ściskające. Wysoka trwałość zmęczeniowa wibroizolatora wynika nie tylko z kształtu, ale także z wysokojakościowych materiałów, z których jest wytwarzany. Stosujemy głównie kauczuk naturalny NR, chloropren CR, gumę NBR i EPDM a część metalową wytwarzamy ze stali galwanizowanej i nierdzewnej. Produkujemy także antywibracyjne amortyzatory gumowe do maszynrealizujemy również zamówienia indywidualne, a do każdego zlecenia podchodzimy rzetelnie i terminowo.

Rodzaje wibroizolatorów walcowych

Wibroizolatory walcowe różnią się rozmiarem oraz rodzajem uchwytu, jaki jest stosowany do ich zamocowania. Tym samym wyróżniamy wibroizolatory m.in.:

  • Typu PA, PB i PC,
  • Typu BA i BB,
  • Typu P,
  • Typu WAA,
  • Typu WAB,
  • Typu WAC.

Wibroizolatory walcowe typu W można znaleźć w maszynach mniejszych rozmiarów. Wibroizolatory typu WAA są mocowane dwustronnie za pomocą dwóch śrub, WAB za pomocą śruby oraz gwintu wewnętrznego, a WAC – przy pomocy dwóch wewnętrznych gwintów. Wibroizolatory typu PA, PB i PC  również mają dwustronne mocowanie. Z kolei wibroizolatory BA i BB mocowane są tylko jednostronnie. Wibroizolatory typu P mają mocowanie przelotowe.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.