Blog

klocki antywibracyjne

Jak zbudowane są poduszki antywibracyjne?

Poduszki antywibracyjne używane są do zmniejszenia lub wyeliminowania wibracji i wstrząsów w maszynach, urządzeniach i konstrukcjach. Są one zazwyczaj wykonane z gumy, pianki, lub innych materiałów, które absorbują i rozpraszają energię. Celem stosowania podkładek antywibracyjnych jest zmniejszenie ilości drgań i wstrząsów przenoszonych przez konstrukcję lub maszynę, a tym samym zwiększenie jej stabilności i zmniejszenie ryzyka […]

Czytaj dalej
czarne poduszki przeciwwibracyjne

Jak działają poduszki antywibracyjne?

Poduszki antywibracyjne są urządzeniami stosowanymi w celu zmniejszenia lub całkowitego wyeliminowania drgań generowanych przez różnego rodzaju maszyny, urządzenia i systemy. Działają one poprzez absorbowanie drgań, które są generowane przez urządzenia i przekazywane do otoczenia.

Czytaj dalej
tłumik drgań

Rodzaje wibroizolatorów

Wibroizolatory gumowe i gumowo-metalowe stosuje się w celu redukcji drgań przenoszonych pomiędzy podzespołami maszyn i urządzeń oraz wibracji, jakie emituje urządzenie, a jakie rozchodzą się następnie po podłożu i całej konstrukcji budynku. Wibroizolatory skutecznie pochłaniają wstrząsy, jakie powstają w trakcie pracy urządzenia i jednocześnie zmniejszają natężenie hałasu.

Czytaj dalej
montaż klimatyzacji

Kryteria doboru wibroizolatorów

Wibroizolator to element gumowy lub gumowo-metalowy, który skutecznie pochłania wstrząsy i wibracje powstające w czasie pracy maszyny. Wibroizolatory różnią się pod wieloma względami, między innymi kształtem, budową oraz rozmiarami.

Czytaj dalej
zagęszczarka

Co to jest wibroizolator?

Wibroizolator jest elementem maszyn i urządzeń służącym do eliminacji drgań oraz hałasów. Wibroizolatory powstają głównie z gumy lub połączenia gumy z innymi materiałami. Wiboroizolator składa się z gumowej części sprężystej przymocowanej do metalowej tarczy oraz krążków dystansowych i śrub regulujących. Elementy metalowe powstają ze stali cynkowanej lub nierdzewnej. Poszczególne modele różnią się rodzajem otworów, które […]

Czytaj dalej
odbojniki

Charakterystyka i zastosowanie amortyzatorów antywibracyjnych

Wibroizolatory to elementy gumowe i gumowo-metalowe, które wykorzystywane są w celu redukcji drgań pomiędzy elementami maszyny lub pomiędzy maszyną a urządzeniem. Korpus wibroizolatorów powstaje z kauczuku o różnym stopniu twardości określanym według skali Shore’a. Poszczególne rodzaje wibroizolatorów różnią się między innymi pod względem budowy i kształtu, ale nie tylko.

Czytaj dalej