Czym są i do czego służą zderzaki burtowe?

zderzaki burtowe

Zderzaki burtowe to niezbędny element w wyposażeniu łodzi czy przyczep podłodziowych. Stanowią one gwarancję bezpieczeństwa podczas żeglugi oraz cumowania łodzi w porcie. Ich główną funkcją jest amortyzacja wstrząsów, na jakie narażona jest łódź podczas żeglugi. Zadaniem zderzaków jest ochrona przed uszkodzeniami burt oraz wyposażenia łodzi. Dzięki nim można uniknąć kosztownych napraw.

Z jakich materiałów powstają zderzaki burtowe?

Gumowe zderzaki burtowe są wykonane z najlepszych jakościowo materiałów, które są niepodatne na destrukcyjny wpływ czynników atmosferycznych. Oferujemy zamówienia indywidualne na gumowe poduszki antywibracyjne, realizowane dzięki wieloletniemu doświadczeniu w dziedzinie tłumienia drgań.

W naszej ofercie znajdują się czarne zderzaki burtowe wykonane z gumy naturalnej. Kauczuk, z którego są wykonane, jest odporny na ścieranie, odkształcenia, pęcznienie i pękanie na skutek skrajnych temperatur, promieniowania UV oraz wilgoci i substancji chemicznych. W naszej ofercie dostępne są różne rodzaje zderzaków o różnej liczbie otworów oraz różnorodnym rozstawie otworów. Zderzaki te różnią się też twardością, która jest mierzona na skali twardości Shore’a. Nasze zderzaki posiadają twardość rzędu 40, 55 i 70 stopni. W sprzedaży posiadamy również zderzaki podłużne, kwadratowe oraz prostokątne.

Zderzak burtowy to sposób na ochronę przed uszkodzeniami

Inwestycja w dobrej jakości zderzaki burtowe czy gumowe odbojniki przyczep to nie tylko sposób na ochronę łodzi i przyczepy podłodziowej przed uszkodzeniami, ale także inwestycja w nasze bezpieczeństwo podczas żeglugi. Dobrze dobrany zderzak burtowy to kluczowy element systemu amortyzującego drgania i wibracje oraz chroniącego przed zarysowaniami i powstawaniem dziur na burcie łodzi lub przyczepy podłodziowej.